yükleniyor

Sayfa Otoritesi Nasıl Arttırılır?

Sayfa Otoritesi Nasıl Arttırılır?

SEO’nun en önemli sorunları arasında yer alan domain otoritesi ve sayfa otoritesi tamamen farklı anlamlar içerisinde yer almaktadır. Domain ve sayfa otoritesinin doğal olarak farklı bir amaçları mevcuttur. İlgili amaçlar doğrultusunda ilgili sitenin daha iyi alana gelebilmesi ve buna bağlı olarak daha iyi bir sıralama alarak konuların ziyaretçiler tarafından görüntülenmesi en önemli meseleler arasındadır. Bugün bir internet sitesi sahibi olmuş kişilerin en önemli sorunlarından birisi olarak kabul edilen ziyaretçi sayısı tamamen sayfa otoritesi ile ilgilidir.

Sayfa otoritesinin artmasında ki en büyük rol kesinlikle içerik düzeni olarak bilinmektedir. İçeriğin ziyaretçi odaklı olması buna bağlı olarak SEO uyumlu olması birden çok sonuçların değişmesine de vesile olmaktadır. Content is king algoritması içerisinde ki Google’nin ana beklentilerinden birisinin içerik özgünlüğü + içeriğin dolu olması yani ziyaretçiler tarafından daha iyi anlaşılır olmasını sağlamaktır.

Doğal biçimde sayfa otoritesinin artmasını sağlamak için sürekli içerik girişlerinin sağlanıyor olması gerekmektedir. Ana domainin kendi otoritesini arttırarak da içeriklerin daha değerli olmasını sağlamakta tamamen mümkündür. Doğal yöntemlerle sayfa otoritesini arttırmanın en önemli koşullarından birisi ziyaretçi akımının yüksek olması ve sitenin hit politikası bakımından belli bir alanda olması gerekmektedir. Zira, içerik üretip buna bağlı olarak istenen konuma gelemiyorsanız muhakkak çeşitli backlink çalışmalarını sağlamalı daha çok tanıtım yazısına ağırlık vererek sayfaların otoriteri iyi olan siteler tarafından desteklenmesini sağlamalısınız. Otoriteri iyi olan sitelerden alınacak backlinklerle birlikte çok daha iyi hale gelebilmek çok uzun zaman almayacaktır. Bu nedenle yapılacak olan sayfa otoritesini arttırmaya ilişkin çalışmalarda öncelik bilinçli olmak daha sonrasında ise tanıtım yazısı gibi platformlar içerisinde yer alarak ilgili sitenin desteklenmesini çeşitli yollarla sağlamak olmalıdır.

Tanıtım yazısı çalışmasında aynı kelime veya aynı sayfaya sürekli yapılacak olan çalışmalar pozitif beklentileri tamamen negatif yöne çevirecektir. Bu bakımdan yapılacak olan çalışmaların eşit kulvarda olması sürekli aynı alana yapılmayacak olması gelişim açısından oldukça önem arz eden alanlar arasında yer almaktadır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!