yükleniyor

Zararlı Backlinkler Nasıl Silinir

SEO’nun En Büyük Düşmanı Anti-SEO

SEO ile iç, içe olan her bir insanın sürekli takip ettiği işlemlerden birisi olarak bilinen zararlı backlinkler ciddi derecede sitenin vaziyetini olumsuz yöne çekmektedir. Zararlı backlinklerin diğer adı olarak bilinen Anti-seo işleminin gerçekleşmesinde ki tek hedef tamamen ilgili sitenin arama motoru sonuçlarından düşmesini sağlamaktır. Genellikle rekabetin bol olduğu safhalarda sıklıkla görülmektedir. Rakiplerin ilgili sitelere zarar vererek ilgili sitenin değerini kaybetmesini sağlayacak şekilde işlem yapması ve kendi sitesini daha da ön planda tutmak istemesi SEO bakımından tamamen illegal bir işlemdir. Sonuç itibariyle bu konuda illegal işlem yapan kişilerin kaybedeceği herhangi bir durum yoktur. İlgili sitelere yapılan zararlı backlinkler doğrultusunda görülecek en büyük kayıp kesinlikle saldırıya uğrayan sitede gerçekleşecektir.

Bilinçli kişilerin sürekli alanını korumaları açısından yapmış oldukları işlemler kesinlikle backlinkleri kontrol etmek ve bilinmeyen en ufak backlinklerin tamamen disavow edilerek reddedilmesini sağlamaktır. Zararlı backlinklerden kurtulmak isteyen kişilerin başta ahrefs olmak üzere, searchmetriks, moz gibi SEO analiz sitelerinden backlink sorgulaması yapabilir ve almış olduğu liste üzerinde yabancı linklerin tamamen Google servisi olarak bilinen disavow servisinde dosya yüklemesiyle beraber linklerin kaldırılmasını talep edebilir.

Zararlı backlinklerin en erken sürede teşhis edilmesi kesinlikle ilgili sitenin daha az zarar görmesini sağlayacaktır. Bu bakımdan internet sitesi sahiplerinin daima backlink kontrolleri içerisinde yer alacak olması gerekmektedir. Eğer ki bu konularda herhangi bir bilgi sahibi değil ise çok cüzi ücretler karşılığında site sağlığı hakkında genel bir analiz hizmeti alabilirler.

Hatalı durumlara geç fark etmenin en büyük zararlarından birisi ilgili internet sitesinin itibar bakımından sekteye uğramış olması ve süre bakımından da ciddi beklentiler içerisinde yer alacak olmasıdır. Size zarar verecek kişilerin ön plana çıkmasına izin vermemek için SEO açısından muhakkak bilinçli olmak en önemlisi ise internet sitenizin sürekli koruma altında kalabilmesi için backlink kontrollerini sürekli sağlamak gerekmektedir. Böylelikle SEO’nun düşmanı olarak bilinen Anti-SEO uygulamasından daha da uzakta kalmış olacak aynı zamanda zararlı backlinklerden bertaraf edilmiş olacaksınız.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!